Tweet
  • Pieteikumi un iesniegumi
  • Kontakti
  • Sūdzības / Ieteikumi
  • Lapas karte
  • Biežāk uzdotie jautājumi
  • Pohjola.fi
  • Pohjola.lv
  • Partneriem
  • Latviski
  • По-русски
  • English
Pērc internetā!
  • Privātpersonām
  • Uzņēmumiem
  • Pieteikt atlīdzību
  • Medijiem
  • Par Seesam
Meklēt
Sākumlapa   >  Jaunumi

Jaunumi

Ceļotāji var apdrošināt risku, kas rodas vulkānu aktivizēšanās dēļ

A A A
26.05.2011

Ziņas, kas šodien tiek saņemtas no Īslandes par vulkāna Grimsvētna aktivitāti, ir ceļotājiem patīkamas, jo izvirdums ir norimis. Taču ģeologi piebilst, ka vēl nav iemesla apgalvot, ka vulkāna darbība būtu pilnībā apstājusies. Tas nozīmē, ka netiek izslēgta vulkāna aktivitātes atjaunošanās, kurai sekotu jauna dūmu un putekļu mākoņa veidošanās, kas atkal spiestu atcelt lidmašīnu reisus, kā tas Eiropas gaisa telpā notika vakar un šodien.

Pagājušā gada aprīlī un maijā, kad Īslandē izvirda Eijafjadlajegidls, gaisa satiksme tika apgrūtināta gandrīz mēnesi. Saistībā ar gaisa telpas slēgšanu, lidojumu atcelšanu un ceļojumu kavēšanos vulkāna izvirduma dēļ apdrošināšanas akciju sabiedrība “Seesam Latvia” klientiem izmaksāja 34 apdrošināšanas atlīdzības.

Lielā daļā atlīdzības pieteikumu kā viena no neplānoto izdevumu pozīcijām bija norādīti tēriņi par alternatīvo transportu, kas bija nepieciešams, lai ceļotāji varētu atgriezties mājās.

Likums „Par apdrošināšanas līgumu”, kā arī apdrošināšanas sabiedrību ceļojumu apdrošināšanas noteikumi neparedz atbildību par dabas katastrofu, tostarp, vulkānu izvirdumu rezultātā izraisītajiem zaudējumiem, tomēr AAS „Seesam Latvia” 2010. gada 15. aprīlī pieņēma lēmumu kompensēt zaudējumus saviem klientiem, kuri bija iegādājušies ceļojumu apdrošināšanas programmas ar tajās iekļautiem lidojuma aizkavēšanās vai īslaicīgas atcelšanas riskiem.

– Kopumā apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājām vairāk nekā 6100 eiro (vairāk nekā 4300 latu). Vidējais atlīdzības apmērs bija nedaudz vairāk par 180 eiro (apmēram 127 lati). Lielākā atlīdzība bija 600 eiro (vairāk nekā 420 lati), kas tika izmaksāta par trīs personu atgriešanos no Šveices ar īrētu auto. Ar īrētiem auto mūsu klienti atgriezās gan no Barselonas, gan Varšavas, gan Briseles. Vairākos gadījumos cilvēki Latvijā atgriezās ar vilcienu, piemēram, no Frankfurtes Vācijā vai no Horvātijas. Daļai klientu tika segti izdevumi par jaunu lidmašīnas biļešu iegādi vai, piemēram, prāmi, taksometru vai citu alternatīvo transportu, kā arī kompensēti ar čekiem pamatoti izdevumi par atceļam nepieciešamā benzīna iegādi, – skaidro AAS “Seesam Latvia” Atlīdzību departamenta speciālists Aigars Umbraško.

– Ņemot vērā šo pieredzi un neizslēdzot atkārtotu šāda riska iestāšanās varbūtību, “Seesam Latvia” no 2010. gada 15. maija paplašināja ceļojumu apdrošināšanas piedāvājumu, izveidojot paketi Zelta Ekstra, kurā paredzēta arī kompensācija par alternatīvā transporta izdevumiem lidojuma atcelšanas gadījumā, ja tas noticis vulkāna aktivizēšanās dēļ. Tagad klientiem pašiem ir iespēja izvēlēties, vai iegādāties apdrošināšanas programmu ar šādu polisē iekļautu risku.

 

Papildu informācija:

Vienības gatve 87H, Rīga, LV-1004, Latvija

Tālr. +371 67 06 10 29

Fakss +371 67 06 10 22

dace.gertnere(a)seesam.lv

http://www.seesam.lv

« Atpakaļ
Drukāt
Uz augšu
2009 Seesam. All rights reserved.