Privātpersonu datu apstrādes politika


Mums - Seesam Insurance AS un tās filiālēm (turpmāk tekstā - "Seesam") ir īpaši svarīgi apstrādāt Jūsu personas datus uzmanīgi un piesardzīgi. Mēs tos apstrādājam saskaņā ar datu aizsardzības normatīvo aktu prasībām un labas informācijas pārvaldības praksi apdrošināšanas nozarē.

Jūsu personas dati tiek apstrādāti ar mērķi nodrošināt Jums piemērotāku pakalpojumu.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka mūsu tīmekļa vietnē var būt saites uz citu uzņēmumu vietnēm vai pakalpojumiem, kuriem ir sava privātuma politika un personas datu apstrādes prakse. Šādos gadījumos mēs iesakām iepazīties ar konkrēto uzņēmumu datu apstrādes politiku.

Tālāk tekstā Jūs atradīsiet papildu informāciju par datu apstrādi un datu aizsardzību attiecībā uz mūsu sniegtajiem pakalpojumiem, izmantotajām vietnēm un lietojumprogrammām.

Mūsu pakalpojumu uzlabošanas un normatīvo aktu izmaiņu gadījumā Seesam konfidencialitātes politikā var tikt veiktas izmaiņas. Šajā sadaļā Jūs vienmēr atradīsiet aktuālāko informācija par Seesam praksi personas datu apstrādē.

Kādam nolūkam Seesam apstrādā Jūsu personas datus?

Mēs apstrādājam Jūsu personas datus, lai varētu Jums sniegt augstas kvalitātes un personalizētus apdrošināšanas pakalpojumus un nodrošināt labāko iespējamo klientu servisu. Mēs esam apņēmušies regulāri uzlabot un pilnveidot mūsu pakalpojumu kvalitāti un funkcionalitāti. Mēs varam izmantot Jūsu personas datus, lai veicinātu turpmāku mūsu apdrošināšanas pakalpojumus, klientu apkalpošanu, kā arī pārdošanas un mārketinga attīstību. Mēs varam izmantot Jūsu personas datus, lai sniegtu apdrošināšanas pakalpojumus, atbildētu uz Jūsu pieprasījumiem un jautājumiem, izpildītu līgumus, apstrādātu atlīdzību izmaksas un veiktu citas tamlīdzīgas funkcijas. Mēs izmantojam Jūsu datus Seesam risku pārvaldības nolūkos, kā arī lai pildītu pienākumus, kas izriet no normatīvo aktu prasībām, piemēram, lietotāju identifikācijas un datu drošības nodrošināšanas, kā arī krāpšanas novēršanas un izmeklēšanas nolūkos.

Mēs izmantojam Jūsu personas datus komunikācijai. Piemēram, mēs varam nosūtīt Jums informatīvos materiālus, kā arī paziņojumus, kas saistīti ar mūsu pakalpojumiem. Balstoties uz Jūsu piekrišanu, mēs varam izmantot Jūsu personas datus apdrošināšanas pakalpojumu mārketingam un tirgus izpētei. Mēs varam izmantot Jūsu personas datus, lai mērķtiecīgi iepazīstinātu Jūs ar mūsu pakalpojumiem, piemēram, iesakot vai demonstrējot Jums atbilstošu saturu internetā. Jūs personas datu apstrāde mums palīdzēs saprast, kā veiksmīgāk un mērķtiecīgāk veiktu komunikāciju ar Jums, lai sniegti tieši Jums maksimāli  interesantāko un vajadzīgāko piedāvājumu.

Piekrišana personas datu apstrādei

Kur mēs iegūstam Jūsu personas datus?

Mēs iegūstam Jūsu datus tieši no Jums. Datus varam iegūt arī pakalpojumu sniegšanas gaitā. Jūsu dati var tikt iegūti no dažādiem publiskiem reģistriem, piemēram, CSDD.

Kurš var apstrādāt Jūsu personas datus?

Jūsu personas datus apstrādā Seesam vai uzņēmumi, kuri sniedz Seesam kādu pakalpojumu (piemēram, apdrošināšanas starpnieki vai atlīdzības pieteikuma pieņēmēji) un to darbinieki, kuriem ir tiesības strādāt ar personas datiem.

Jūsu dati var tikt izpausti ārpus Seesam un iepriekšminētajiem pakalpojumu sniedzējiem tikai konkrētos nolūkos, pamatojoties uz likumu, apdrošināšanas līgumu vai arī Jūsu piekrišanu. Jūsu dati vienmēr tiks apstrādāti rūpīgi, ievērojot labu datu apstrādes praksi.

Kādus Jūsu personas datus mēs apstrādājam?

Mēs apstrādājam Jūsu sniegtos personas datus no brīža, kad Jūs kļūstat par mūsu klientu. Jūsu datu apstrāde ir saistīta, piemēram, ar mūsu apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanu un izmantošanu. Jūsu dati tiek iegūti Seesam marketinga kampaņu, aptauju vai citu darījumu laikā. Mēs apkopojam vienīgi tādus datus, kuri attiecas uz konkrētā apdrošināšanas pakalpojuma izmantošanu vai citu konkrētu likumīgu mērķi. Jūs sniedzat par sevi informāciju Seesam, piemēram, kad pieprasāt pakalpojumus, piedalāties mūsu aptaujās vai atbildat uz jautājumiem saistībā ar mūsu sniegtajiem pakalpojumiem. Mēs iegūstam informāciju analizējot to, kā Jūs izmantojat mūsu pakalpojumus. 

Jūsu komentārs par mūsu sniegtajiem pakalpojumiem.

Lai Jums padarītu vienkāršāku un pieejamāku iespēju izteikt savu viedokli vai pretenziju par Jūsu pieprasīto un mūsu sniegto pakalpojumu – Jums, nekavējoties, pēc pakalpojuma saņemšanas tiks izsūtīta saite, kurā Jums būs iespēja ierakstīt attiecīgu komentāru. Jūsu komentārs nekavējoties sasniegs pakalpojuma sniegušā darbinieka vadītāju. Darbinieks, konkrētā pakalpojuma sniedzējs, tiks uzslavēts vai, pretenzijas gadījumā, darbiniekam tiks uzlikts par pienākumu nekavējoties novērst sava darba nepilnības vadītāja tiešā uzraudzībā. Šādā veidā Jums tiks nodrošināts tieši tāds pakalpojums, kādu Jūs būsiet vēlējies. 

Gadījumā, ja Jūs vēlēsieties atteikties no iespējas nekavējoties ietekmēt situāciju un Jums sniegtā pakalpojuma kvalitāti, saņemtajā ielūgumā sniegt komentāru Jums ir jāspiež uz vārdu  “Atteikties”. Šāda atteikšanās neietekmēs mūsu turpmāko sadarbību.

Mūsu apkopotie personas dati ietver:

  • informāciju, kas saistīta ar personas identitātes noteikšanu un pārbaudi, piemēram, vārdu, uzvārdu un personas kodu;
  • kontaktinformāciju, piemēram, adresi, e-pasta adresi un tālruņa numuru;
  • informāciju, kas saistīta ar pakalpojumu sniegšanu, klientu attiecībām un to pārvaldību;
  • informāciju, kas nepieciešama likumos noteikto pienākumu izpildei;
  • informācija par Seesam pakalpojumu pārlūkošanu vai izmantošanu mājas lapā.

Personas datu apstrādes apjomu nosaka Seesam sniegtā pakalpojuma specifika.

Kā mēs izmantojam sīkdatnes?

Mēs izmantojam sīkdatnes (mazus teksta failus, kas tiek saglabāti ierīcē), lai nodrošinātu un tālāk attīstītu mūsu pakalpojumus. Mēs tās izmantojam, lai personalizētu saturu un mārketinga mērķauditoriju. Izmantojot sīkdatnes, mēs varam labāk nodrošināt reāllaika un personalizētus pakalpojumus, piedāvājot Jums interesējošu saturu. Tās arī nodrošina, piemēram, pieteikšanos un autentifikāciju, saglabājot personīgos iestatījumus un specifikācijas, analizējot mūsu tīmekļa vietnes veiktspēju, kā arī novēršot iespējamu krāpšanu. Kad Jūs izmantojat mūsu tiešsaistes pakalpojumus, sīkdatnes, piemēram, apkopo: IP adresi, saites, kuras izmantojat, kādas reklāmas vai citu saturu esat apskatījis, no kuras lapas Jūs atnācāt un kādu lapu apmeklējat, kā arī pārlūkošanas ilgumu, Jūsu izmantotās pārlūkprogramma vai lietojumprogramma un citu līdzīgu informāciju. Mūsu vietne un pakalpojumi var saturēt arī trešo personu sīkdatnes.

Mēs izmantojam sesijas un pastāvīgās sīkdatnes. Sesijas sīkdatnes darbojas tikai konkrētās sesijas vai viena apmeklējuma laikā, un tās automātiski tiek dzēstas, kad pārlūkprogramma ir aizvērta. Pastāvīgās sīkdatnes pastāv noteiktā laika periodā un paliek Jūsu datorā pēc sesijas beigām, ja vien tās pirms tam netiek izdzēstas. Sīkdatnes nekādā veidā nekaitē Jūsu ierīcei vai datiem, kas tajā glabājas.

Jūs varat pārvaldīt sīkdatnes, piemēram, izmantojot pārlūkprogrammas pārvaldības funkcijas. Plašāku informāciju par sīkdatnēm var atrast katras pārlūkprogrammas konfidencialitātes aizsardzības vai instrukciju dokumentos. Ņemot vērā, ka sīkdatnes nosaka noteiktu pakalpojumu funkcijas, sīkdatņu atspējošana un dzēšana (pārlūkprogrammā un citās izvēlnēs) var vājināt funkcionalitāti un lietotāja saskarsmi ar Seesam sniegtajiem tiešsaistes pakalpojumiem. Piemēram, Jūs nevarat pierakstīties tiešsaistes pakalpojumam vai izmantot visas tā funkcijas, kā arī Jūs varat zaudēt noteiktus iestatījumus.

Papildu informāciju par mūsu lietotajām sīkdatnēm un to pārvaldību Jūs varat atrast šeit:

  • Internet Explorer pārlūkprogramma
  • Google Chrome pārlūkprogramma
  • Mozilla Firefox pārlūkprogramma

Par sīkdatnēm (Cookies) politiku.

Kam mēs nododam Jūsu personas datus? 

Lai sniegtu Jums pēc iespējas kvalitatīvāku pakalpojumu Seesam sadarbojas ar citiem pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, ar atlīdzības pieteikumu pieņēmējiem, ar zvanu centra operatoriem. Saviem sadarbības partneriem Jūsu personas datus mēs nododam uz sadarbības līguma pamata. Tāpat Seesam nodod Jūsu personas datus attiecīgām valsts un pašvaldības institūcijām, lai izpildītu likumā noteiktos pienākumus, piemēram: VID, Latvijas Transportlīdzekļu Apdrošinātāju birojam.

Seesam Jūs personas datus apstrādā ES ietvaros. Taču, ja nepieciešams pārsūtīt datus ārpus ES vai EEZ, mēs nodrošinām pietiekamu personas datu aizsardzības līmeni, atbilstoši tiesību aktos noteiktajam, vadoties, piemēram, pēc Eiropas Komisijas apstiprinātajiem standarta līguma noteikumiem. 

Kādas ir Jūsu tiesības kā mūsu klientam? 

Jums ir tiesības pārbaudīt par Jums uzkrāto informāciju, pieprasīt koriģēt nepatiesos vai nepietiekamos datus, kā arī pieprasīt izdzēst novecojošus datus vai informāciju, kas nav nepieciešama datu apstrādes nolūka sasniegšanai.  
Jums ir tiesības liegt savu datu izmantošanu mārketingā, tiešā mārketingā un sabiedriskās domas aptaujās, sazinoties ar mums ar elektroniskā pasta starpniecību info@seesam.lv vai zvanot pa tālruni 67061000. Jūs varat atteikties arī no mērķētās reklāmas saņemšanas, kura Jums tiek sūtīta, balstoties uz Jūsu uzvedību tiešsaistē, izslēdzot sīkdatnes kā minēts tekstā iepriekš.  Pēc atteikšanās Jūs arī turpmāk redzēsiet reklāmas, taču tās netiks Jums sūtītas, pamatojoties uz Jūs interesējošām tēmām.

Kā tiek aizsargāti Jūsu personas dati?

Mēs aizsargājam Jūsu personas datus, ievērojot īpašu piesardzību un izmantojot tam piemērotas datu aizsardzības metodes. Metodes ietver proaktīvu un reaģējošu riska pārvaldību, uguns mūru izmantošanu, šifrēšanas paņēmienus, piekļuves kontroles un drošības sistēmas, kontrolētu piekļūšanas un lietotāju tiesību piešķiršanu, kā arī uzraudzību, lietotāju prasmju nodrošināšanu, apmācot Seesam darbiniekus, kas iesaistīti personas datu apstrādē, tā pat arī - novērtējot un rūpīgi izvēloties Seesam sadarbības partnerus. Mēs pienācīgi un pastāvīgi pilnveidojam mūsu iekšējo praksi un vadlīnijas.

Kāpēc mēs rūpējamies par bērnu konfidencialitātes aizsardzību?

Datus par bērniem līdz 16 gadu vecumam, galvenokārt, mēs apkopojam un apstrādājam ar vecāku vai aizbildņu piekrišanu. Bez viņu piekrišanas mēs varam vākt šādus datus tikai noteiktiem, īpaši definētiem un ierobežotiem mērķiem (piemēram, nepilngadīgo var nosaukt par apdrošināto personu vai apdrošināšanas atlīdzības saņēmēju bez aizbildņa vai vecāka piekrišanas).

Kā mēs saglabājam Jūsu datus un atjaunojam tos?

Mēs glabājam Jūsu datus vismaz tik ilgi, cik ilgi Jūs esat mūsu klients. Pēc klientu attiecību izbeigšanas datu saglabāšanas periods ir atkarīgs no to veida, lietošanas mērķa un likumā noteiktās informācijas glabāšanas termiņa. Datu glabāšanas laikā mēs ievērojam likumā noteiktās prasības.

Mēs vēlamies uzglabāt mūsu rīcībā esošos Jūsu personas datus tā, lai tie būtu precīzi un aktualizēti, dzēšot nevajadzīgus datus un atjauninot novecojušo informāciju. Tāpēc aicinām Jūs regulāri pārbaudīt, vai Jūsu dati ir atjaunoti, precīzi, un ziņot mums nekavējoties, ja Jūsu personas datos ir notikušas kādas izmaiņas.

Ar ko es varu sazināties?

Jūs varat sazināties ar mums rakstot uz e-pastu info@seesam.lv.

Datu apstrādes žurnāli:

 


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.