News

5 ieteikumi drošam ceļojumam ar bērniem

[23.01]

Kopīgi ģimenes piedzīvojumi un ceļojumi sniedz neaizmirstamas pasaules izzināšanas izjūtas un atstāj visskaistākās atmiņas. Tomēr, lai ceļojums ar bērniem noritētu bez aizķeršanās, ir nepieciešama krietni rūpīgāka plānošana nekā citkārt. Tāpēc mūsu kolēģi (kuri arī ir vecāki) ir sagatavojuši praktiskus ieteikumus, par kuriem vajadzētu padomāt, gatavojoties ceļojumam ar bērniem. 

1. Dokumenti


Attēls no librestock.com

Ceļojot Eiropas Savienības robežās bērnam tāpat kā pieaugušajam nepieciešama derīga pase vai ID karte, tāpēc jau laikus pārbaudiet vai agrāk izsniegto dokumentu nav pienācis laiks mainīt. Lai gan personu apliecinošs dokuments ir derīgs līdz pēdējai tajā norādītā derīguma termiņa dienai, ir valstis, kurām ir prasība, lai dokuments būtu derīgs vismaz vēl trīs mēnešus pēc ieceļošanas. Bērna dzimšanas apliecība ceļojumā noderēs tad, ja bērna uzvārds nesakrīt ar abu vecāku uzvārdu vai dodoties ceļojumā ārpus Šengenas zonas. 

2. Transports 


Attēls no librestock.com

Plānojot ceļojumu ar bērniem, pārvietošanās līdzeklis jeb transports ir nozīmīgs faktors, lai ceļojums izdotos. Ja plānojat doties ceļojumā ar lidmašīnu, tad eksperti iesaka neplānot ceļojumu garāku par sešām stundām un vairākus savienojumus nokļūšanai galamērķī. Esot ceļā bērna laika kavēšanai noteikti ir vērts sagatavot līdzi zīmuļus, krāsojamās grāmatas, kādu spēli vai multfilmu planšetdatorā. Noderēs arī kāds bērna mīļākais gardums. Tikai jāatceras, ka rokas bagāžā pārvadāt pārtiku var tikai trauciņos, kuru ietilpīga nepārsniedz 100 ml..

3. Galamērķis 


Attēls no librestock.com

Vai ceļojuma galamērķis jau sen iecerēts, vai tikai vēl par to domājat, uzmanību der pievērst gan vietai, kur plānojat apmesties, gan tuvumā esošām izklaides iespējām, kas piemērotas gan lieliem, gan maziem ceļotājiem. Slēpošanas trase, atrakciju un zinātnes parki, ūdens izklaides, zooloģiskais dārzs, slidošanas iespējas vai boulings – tās ir vietas, kur kopā pavadītais laiks ceļojuma paskries nemanot un sagadās prieku visai ģimenei. 

4. Bagāža 


Attēls no librestock.com

Piemērots apģērbs un apavi ir tikai daļa no tā, kas būs nepieciešams, dodoties ceļojumā ar bērniem. Ja bagāžas svars un daudzums ir ierobežots, piemēram, lidojuma dēļ, noteikti neatlieciet čemodānu kārtošanu uz pēdējo brīdi. Steiga un stress nav sabiedrotais šajā gadījumā. Pārdomājiet un izveidojiet nepieciešamo lietu sarakstu, lai čemodānā neieslīdētu nevajadzīgas lietas un ārpus tā nepaliktu svarīgākais. Lidojuma gadījumā atcerieties arī pirmās nepieciešamības preces un medikamentus ievietot rokas bagāžā, lai čemodānu kavēšanās dēļ, nerastos lieks stress ne Jums, ne bērniem.

5. Papildus drošība 


Attēls no librestock.com

Gan vide, gan apstākļi, kuros dzīvojam, ir strauji mainīgi. Līdz ar to drošība ceļojuma laikā ir viens no svarīgākajiem punktiem, par kuriem vajadzētu pārdomāt, it īpaši tad, ja ceļojat kopā ar bērniem. Ja ceļojumā plānojat norēķināties ar skaidru naudu, neglabājiet to visu vienkopus, kā arī, ja izmantosiet norēķinu kartes, vēlams divas, glabājiet tās atsevišķi. Vienlaikus padomājiet arī par dokumentu drošību, līdzi ceļojumā paņemta krāsaina pases kopiju, ļaus ātrāk saņemt pagaidu apliecību, pases nozaudēšanas gadījumā. Negadījumi vai veselības problēmas ceļojot kopā ar bērniem var gadīties itin bieži. Šādos brīžos noderēs ceļojumu apdrošināšana. Tā arī kompensēs pirmās nepieciešamības preces tad, ja lidojuma galamērķi kopā ar Jums nesasniedz bagāža vai pēkšņi tiks atcelts plānotais lidojums, tā mainot visus iecerētā ģimenes ceļojuma plānus.

Jāpiemin, ka Seesam ir īpaši padomāts par ģimenes ceļojumu apdrošināšanu - ja vien neplānojiet aktīvās atpūtas vai sporta nodarbības ceļojuma laikā, Seesam piemēro 50% atlaidi bērniem līdz 7 gadu vecumam. Lai noformētu savu ceļojuma apdrošināšanas polisi, dodies uz mūsu e-veikalu


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.