Apdrošinātājs: Viss, kas Jums jāzina par bērnu drošību vasaras nometnē

[08.05]

 

Vasaras tuvojas lieliem soļiem un līdz skolēnu lielajām brīvdienām palikušas vien pāris nedēļas. Gan vecāki, gan bērni arvien naskāk plāno, kā lietderīgi pavadīt šo laiku. Viens no populārākajiem veidiem – tematiskās nometnes, kuru piedāvājumu klāsts ir ļoti plašs. Kā neapjukt nometnes meklējumos un laikus sagatavoties tai, domājot arī par bērna drošību un vecāku sirdsmieru, iesaka apdrošināšanas sabiedrība “Seesam”.

Nometnes izvēle

Balstoties uz Valsts Izglītības satura centra informāciju, katru gadu Latvijā tiek pieteiktas vidēji ap 1000 vasaras nometnēm, ar kurām iespējams iepazīties portālā http://nometnes.gov.lv. Pirms vēlamās nometnes meklēšanas vispirms jāatbild uz jautājumu, vai plānojat un Jūsu bērns ir gatavs doties diennakts nometnē. Ja jūtat, ka bērns nav gatavs pavadīt nedēļu prom no mājām, ir iespējams plašs klāsts ar dienas nometnēm. Pārdomājat un pārrunājat arī ar bērnu tēmas, kas šobrīd aktuālas un saistošas, lai pavadītais laiks nometnē būtu ne tikai lietderīgs, bet arī interesants un atbilstošs Jūsu atvases vecumam.

Psiholiģiskā sagatavotība

Bērni ir ļoti dažādi un neviens cits, kā vecāki viņus tik labi nepazīst, tāpēc domājot par Jūsu bērna labsajūtu, iesakām nepakļauties sabiedrības spiedienam pieteikt bērnu nometnei, jo “visi tā dara”. Ja Jūsu bērns nevēlas un kategoriski atsakās doties uz nometni, labāk šādā situācijā nogaidīt, kad viņš pats izrādīs interesi. Bērna vēlme un psiholoģiskā gatavība doties uz nometni ir liela daļa no veiksmes stāsta.  Ja arī paši jūtat satraukumu par gaidāmo notikumi, centieties to neizrādīt un priecājaties par gaidāmo nometni kopā ar bērnu.

Pirms došanās uz nometni, it īpaši, ja tā ir Jūsu bērna pirmā reize, pārrunājiet ar viņu nometnes norisi un dažādas situācijas, kuras var notikt nometnes laikā, kā tajās rīkoties. Nometne ir vieta, kur bērns apgūst arī patstāvību un mācās veidot attiecības jaunā kolektīvā ar jauniem draugiem, kas būs noderīgas prasmes arī turpmākajā dzīvē. Ļaujiet viņam tās iegūt, izvairoties no solījumiem, ka, ja nepatiks, brauksim Tev pakaļ. Tas bērnu jau pirms nometnes noskaņos padoties pie pirmajām grūtībām un visticamāk šādu zvanu arī saņemsiet.

Formalitātes un drošības jautājumi

Pirms nometnes tās organizatori nosūtīs Jums līgumu un nometnes iekšējās kārtības noteikumus. Ja šādus dokumentus nesaņemat arī pēc atkārtota lūguma, ir nopietni jāpārdomā vai izvēlētā nometne būs pareizā izvēle Jūsu bērnam. Rūpīgi izlasiet saņemtos dokumentus  pirms parakstīšanas. Tie sniegs atbildes ne tikai par nometnes norisi un saziņu ar bērnu un organizatoriem, bet arī par to, kādas būs bērna, vecāku un organizatoru tiesības un pienākumi.  

Īpašu uzmanību, saņemot dokumentus, pievērsiet arī drošības jautājumiem. Pārliecinieties, ka nometnē būs pieejams medicīnas personāls.  Jums ir tiesības zināt, kas sniegs ēdināšanas pakalpojumus, vai būs pieejamas dzeramais ūdens, kā arī vai nometnes tuvumā atrodas ūdenstilpnes un kādas būs bērniem pieejamās atrakcijas. Saindēšanās ar pārtiku vai dzeramo ūdeni, saslimšanas ar infekciju slimībām, traumas sportojiet vai atpūšoties, piemēram, lēkājot pa batutu, traumas peldoties nepazīstamās ūdenstilpnēs – tie ir tikai daži no izplatītākajiem gadījumiem ar kuriem vecākiem nākas sastapties neprofesionāli sagatavotās nometnēs.

Somas saturs

Tuvojoties nometnes pirmajai dienai, jau laicīgi sāciet pārdomāt un sagatavot sarakstu bērna somas saturam, it īpaši, ja tā ir diennakts nometne. Nereti arī nometnes organizatori Jums atsūtīs sarakstu ar nepieciešamo lietu sarakstu. Šajā procesā iesaistiet arī pašu bērnu, jo somas pārzināšana, atvieglos viņa ikdienu nometnē. Somā noteikti jābūt vairākām kārtām drēbju, kas piemērotas gan vēsākiem vakariem, gan saulainām un karstām dienām. Līdzi dodiet arī lielu maisiņu, kurā ievietot netīrās drēbes. Nometnē noteikti noderēs vismaz viens pāris apavu ar slēgtiem purniem, kas paredzēts sportošanai un ikdienas apavi pastaigām. Vieglai vasaras galvassegai vai cepurei, lai pasargātu no saules stariem, noteikti ir jābūt līdzi.

Papildu riski

Dzīve ir tikpat mainīga, cik kustīgi ir mūsu bērni. Iespējamās situācijas ne vienmēr ir paredzamas, tāpēc pirms došanās uz nometni iesakām veikt  nelaimes gadījuma apdrošināšanu Jūsu atvasei, izvēloties arī papildus risku, kas nodrošina atbalstu arī nometnes laikā. Šī apdrošināšana pasargās ne tikai ģimenes budžetu traumu gadījumā, kas gūtas bērnam sportojot vai atpūšoties, bet segs arī neatgūstamos izdevumus, ja negadījuma dēļ Jūsu atvase tomēr nevarēs doties  uz plānoto nometni.

Kā norāda eksperti, Latvijā bērnu traumatisms ir starp augstākajiem Eiropas Savienībā un neskatoties uz to, ka bērnu skaits valstī samazinās, šis rādītājs nemainās. Kopumā Latvijā, balstoties uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas datiem, ik gadu traumu gadījumā palīdzību saņem aptuveni 18 tūkstoši bērnu. Mediķi norāda, ka visbiežāk bērni gūst galvas traumas, tām seko pirkstu, rokas un kāju traumas.

Vairāk par Seesam bērnu apdrošināšanas piedāvajumu>>>

Papildu informācija: 

Dace Zitmane
Mārketinga menedžere
„Seesam Insurance AS” Latvijas filiāle
Muitas iela 1, Rīga, LV-1010
Tālr.: 67061070
E-pasts: dace.zitmane@seesam.lv
www.seesam.lv 
facebook.com/SeesamApdrošināšana/


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.