News

Drošā solī uz skolu kopā ar “Seesam”

[22.08]

Skolas somas, burtnīcas un rakstāmpiederumi tiek gādāti un skolas formas jau sapostas – kalendārs nemānīgi rāda tuvojamies septembri. Lai skolas gaitas uzsāktu droši, apdrošināšanas sabiedrība “Seesam” ir sagatavojusi ieteikumus trauksmainajam pirmajam mācību gada mēnesim.

Ceļš uz skolu

Jebkura mācību diena skolēnam sāksies ar ceļu uz skolu. Lai Jūsu bērns justos droši un pārliecināti, kopā ar bērnu mērojiet šo ceļu un pārrunājiet drošības noteikumus uz ielas un krustojumu šķērsošanu. Izvēlieties īsāko ceļu ar iespējami mazāk krustojumiem. Atgādiniet turēties tālāk no parkiem, neapdzīvotu māju rajoniem un nekādā gadījumā nerunāt ar svešiniekiem. Iemāciet viņam savu un Jūsu telefonu, mājas un Jūsu darba adresi, lai nepieciešamības gadījumā viņš varētu ar Jums sazināties.

Ja Jūsu bērns tikai šogad uzsāks skolas gaitas, rēķinieties, ka būs nepieciešams gan pavadīt viņu uz skolu, gan sagaidīt no skolas un iespējams tam Jums būs nepieciešamas arī kādas palīdzīgas rokas. Savukārt, jau lielākiem skolas bērniem lūkojiet pēc kāda tuvumā dzīvojoša drauga, klasesbiedra vai kaimiņbērna, ar kuru viņš kopā varētu mērot ceļu uz un no skolas.

Drošība skolā

Atgriežoties skolas solā un satiekot atkal klasesbiedrus un draugus, ne reti bērni mēdz būt pārgalvīgi un aizmirst par drošību arī atrodoties skolā. Atgādiniet, ka skola nav sporta laukums un pa to nevajadzētu skriet, tāpat arī pārvietošanās ar ēdienu vai konfekti mutē var izraisīt, piemēram, aizrīšanās risku. Trepes nav īstā vieta, kur spēlēties, bet skolas krēsls nav šupuļkrēsls.

Diemžēl pēdējo 3 gadu dati par nelaimes gadījumiem septembrī liecina, ka katru gadu tie pieaug. Apdrošināšanas sabiedrība “Seesam” apkopotā informācija rāda, ka vidēji tie ir 4 negadījumi dienā, kuros iesaistīti bērni un par kuriem saņemti nelaimes gadījumu pieteikumi. Visbiežāk bērni traumē kājas un rokas, gūstos kaulu lūzumus, sasitumus vai nobrāzumus.

Jāatzīmē, ka bērnu draiskulību vai rīcības rezultātā nereti tiek nodarīti zaudējumi trešajām personām, piemēram, bojāts skolas inventārs. Šādās situācijās talkā nāk skolēna civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, kura kļūst aizvien populārāka.

Ārpusskolas nodarbības

Liela daļa skolēnu ļoti daudz laika mēdz pavadīt arī ārpusskolas nodarbībās – dažiem tā ir dejošana, dažiem basketbols, bet citiem, piemēram, zīmēšana. Izvēles iespējas mūsdienās ir daudz, taču nevajadzētu pārspīlēt ar bērna nodarbināšanu, ir jārod laiks arī bērna atpūtai. Īpaši tam uzmanību jāpievērš jauno sportistu vecākiem, jo pārāk liela slodze mēdz novest arī pie nepatīkamām traumām. Visbiežāk traumas gūst bērni, kuri nodarbojas ar hokeju, futbolu un basketbolu un kā liecina “Seesam” dati, traumu skaits šajās nodarbībās gadu no gada pieaug.

Lai uzsāktu jauno mācību gadu droši un lielāki vai mazāki negadījumi vai traumas nesabojātu skolas gada uzsākšanu, apdrošināšanas sabiedrība “Seesam” iesaka pārrunāt ar bērnu drošības jautājumus gan uz ielas, gan skolā, pārdomāt bērna noslodzi ārpussklases nodarbībās un iegādāties Drošā skolēna apdrošināšanas polisi, lai nelaimes brīdī gūtu finansiālu atbalstu.

Līdz pat septembra beigām piedāvājam iegādāties Bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanu ar -30% atlaidi, izmantojot akcijas kodu SKOLASLAIKSPirkt polisi >>>
 

 


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.