News

Ko tavs bērns dara, kad tevis nav blakus?

[31.05]

Vasaras brīvlaiks lielai daļai vecāku ir vēl viens pārbaudījums jau tā saspringtajā ikdienas dzīvē. Nereti arī vecvecāki strādā un vasarā nevar pieskatīt mazbērnus visas dienas garumā. Bet ko tavs bērns dara, kad tevis nav blakus? 

Teju katrā ģimenē būs savs stāsts par appludinātiem apakšējā stāva kaimiņiem, kad pie vainas bijis vaļā atstāts un aizmirsts krāns vai kāda cita ķibele. Pārlūkojot pēdējā laikā saņemtos klientu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, var secināt, ka mājokļa applūšanas gadījumā nereti cieš ne tikai griesti, sienas un grīdas, bet arī dārgas iekārtas, piemēram, no jūsu dzīvokļa satecējušais ūdens pilnībā sabojājis kaimiņu datoru un monitoru. Vai arī jūsu bērns nejauši sasitis svešu mobilā telefona aparātu, piemēram, paņēmis to no drauga un spēlējoties nosviedis zemē. Vai arī, vizinoties ar riteni vai elektroskrejriteni, nejauši saskrāpējis ietves malā stāvošu auto… Lai novērstu defektus vai iegādātos jaunu lietu sabojātās vietā, jārēķinās ar iepriekš neplānotām izmaksām. Apkopojot statistiku, “Seesam” eksperti secinājuši, ka salīdzinoši bieži apdrošināšanas gadījumu cēlonis ir bez pieaugušo pieskatīšanas atstātu bērnu neuzmanība vai netīša un neapzināta rīcība. Sarunās pēc notikušā vecāki arī atzinuši, ka iepriekš neko tādu nav varējuši iedomāties vai vismaz cerējuši, ka viņu bērni nesagādās tādas problēmas.

“Seesam” statistika liecina, ka, ja apdrošināšanas gadījumā sabojāts skolēnu vidū populārais mobilais tālrunis Iphone 6s, atlīdzībā izmaksāti līdz 350 eiro. Savukārt par bērna sabojātu datoru (izmaksas, protams, atkarīgas no konkrētā datora modeļa), “Seesam” izmaksātā vidējā atlīdzība bijusi ap 650 eiro. Vienā no gadījumiem kāds zēns, ciemojoties pie sava drauga, netīšām uzskrēja virsū televizoram un to apgāza. Pēc zaudējumu aprēķināšanas “Seesam” zēna drauga vecākiem kompensācijā izmaksāja 690 eiro. 

Te jāpiebilst, ka šādi un līdzīgi gadījumi biežāk notiek tieši brīvlaikos, kad bērniem ir vairāk laika aktīvai atpūtai. Vienu otru atgadījumu bērnu vecāki pēc tam ir atstāstījuši ar smiekliem caur asarām, tostarp par bērna spēlēšanos vannā un neveiksmīgi appludināto dzīvokli vai ielēkšanu baseinā, pirms tam aizmirstot no bikšu kabatas izņemt telefonu. Pieaugušie tādās reizēs ir pārdzīvojuši par nelāgo un bīstamo situāciju, bet tad sekojis atvieglojums par apdrošinātāja izmaksāto atlīdzību, kas segusi ja ne visus, tad tomēr lielu daļu negadījumā radušos zaudējumu. 

Pirkt polisi >>>
 


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.