News

Koronavīruss un Seesam ceļojumu apdrošināšana. Atbildes uz klientu jautājumiem (aktualizēts 15.03.2020.)

[15.03]

Informējam, ka Pasaules Veselības Organizācija ir izsludinājusi pandēmijas stāvokli, lai ierobežotu cilvēku pārvietošanos un potenciālo COVID-19 izplatību. Pamatojoties uz Seesam ceļojumu apdrošināšanas noteikumiem CAN17/1 (ja polise iegādāta līdz 06.02.2020.) vai Nr. CAN17/1 ar Pielikumu Nr.1. (ja polise iegādāta no 07.02.2020.), pandēmija vai cita globāla mēroga epidēmija un ar to saistītie ieviestie drošības līdzekļi, piemēram, lidojumu atcelšana, izceļošanas vai ieceļošanas liegums, ir Ceļojuma apdrošināšanas vispārīgais izņēmums. Tāpēc, ja gadījums iestājies COVID-19 vīrusa vai ar to saistīto ierobežošanas pasākumu dēļ, tas netiks uzskatīts par apdrošināšanas gadījumu.

Lai noskaidrotu iespējas, kā atgriezties Latvijā, lūdzam sazināties ar Ārlietu ministrijas konsulāro departamentu, zvanot +371 26 33 77 11 vai sazinoties pa e-pastu palidziba@mfa.gov.lv. 

Aktuālajai informācijai var sekot Ārlietu ministrijas mājaslapā https://www.mfa.gov.lv/aktualitates vai Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta Facebook lapā https://www.facebook.com/celodrosi/.

Ja paredzēts brauciens caur Lietuvu, aktuālā informācija ir pieejama Latvijas vēstniecības Lietuvā Facebook lapā https://www.facebook.com/embassyoflatviatolithuania/.

Esam atjaunojuši informāciju klientiem, pēc pandēmijas stāvokļa izsludināšanas:

Kas notiek ar ceļojumu apdrošināšanas segumu, ja tomēr izlemju turpināt ceļojumu?

Ceļojumu apdrošināšana ir spēkā  atbilstoši noteikumiem, ja vien apdrošināšanas gadījums nav saistīts ar COVID-19 vīrusu vai to ierobežojošiem pasākumiem.  Piemēram, ja ceļojuma laikā saslimsiet ar gripu vai iegūsiet kājas traumu, Seesam segs radušos medicīniskos izdevumus, atbilstoši apdrošināšanas noteikumiem.

Ko darīt, ja esmu “iestrēdzis” kādā no valstīm COVID-19 ierobežojošo aktivitāšu dēļ?

Jums ir jāsazinās ar Ārlietu ministrijas konsulāro departamentu, zvanot +371 26 33 77 11 vai sazinoties pa e-pastu palidziba@mfa.gov.lv, lai noskaidrotu atgriešanās iespējas Latvijā.

Ko darīt, ja esmu saslimis ar koronavīrusu COVID-19 un atrodos ārpus Latvijas?

Jums ir jāsazinās ar Ārlietu ministrijas konsulāro departamentu, zvanot +371 26 33 77 11 vai sazinoties pa e-pastu palidziba@mfa.gov.lv, lai noskaidrotu atgriešanās iespējas Latvijā.

Seesam atlīdzinās izdevumus par apdrošinātajai personai sniegto medicīnisko palīdzību, kas saistīta ar ārstēšanos no koronavīrusa, ja ceļojums un polise bija iegādāta pirms Ārlietu ministrija publicēja oficiālo paziņojumu, ar aicinājumu nedoties uz konkrēto valsti, un persona devās ceļojumā pirms 12.03.2020, kad Pasaules Veselības organizācija izsludināja ārkārtas situāciju.

Ko darīt, ja tieku ievietots karantīnā un tāpēc netieku atpakaļ uz Latviju?

Jums ir jāsazinās ar Ārlietu ministrijas konsulāro departamentu, zvanot +371 26 33 77 11 vai sazinoties pa e-pastu palidziba@mfa.gov.lv, lai noskaidrotu atgriešanās iespējas Latvijā pēc izlaišanas no karantīnas.

Vai risks ceļojuma anulēšana saslimšanas dēļ būs spēkā, ja pirms ceļojuma saslimstu, bet lidojums tiek atcelts COVID-19 ierobežojošo aktivitāšu dēļ, piemēram, tiek slēgta lidosta?

Apdrošināšanas segums riskam ceļojuma anulēšana saslimšanas dēļ nebūs spēkā, jo lidojums ir atcelts COVID-19 ierobežojošo aktivitāšu dēļ.

Ja vēlos anulēt polisi, vai tiks ieturēti administratīvie izdevumi?

Administratīvie izdevumi netiks ieturēti un samaksātā nauda klientam tiks atgriezta pilnā apmērā, ja polise vēl nebūs stājusies spēkā un nebūs pieteikti apdrošināšanas gadījumi.

Uzmanību! Precīzas atbildes uz ikvienu klientu interesējošajiem jautājumiem par ceļojumu apdrošināšanu varēsim sniegt, katru situāciju un no tās izrietošos apstākļus izvērtējot individuāli.


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.