Pieaug klimata pārmaiņu izraisīto zaudējumu skaits un apmērs

[06.03]

Latvijā ar katru gadu aizvien vairāk izjūtam globālās sasilšanas sekas. Tā rezultātā piedzīvojam laikapstākļu izmaiņas stipra lietus, vētru, krusu u.c. dabas norišu veidā. Dati liecina, ka vislielākos zaudējumus pēdējo 10 gadu laikā ir radījusi vētra un krusa, taču aizvien pieauguši ir stipra lietus un zibens nodarītie postījumi. Savukārt, pēdējos gados samazinās zaudējumi, kuri radušies sniega dēļ. 
 
Vidēji gadā dabas nodarīto zaudējumu segšanai tiek izmaksātas atlīdzības aptuveni 75 tūkstoši eiro apmērā. Taču vislielākā atlīdzība par dabas nodarījumu izmaksāta 2013. gadā – 208 tūkstoši eiro, kā iemesls tam bija stipras lietavas. Laikapstākļu dēļ vislielākie zaudējumi nodarīti nekustamajam īpašumam, kā arī  tehniskajām iekārtām un aprīkojumam.
 
“Cilvēki arvien vairāk apzinās, ka vienīgais veids, kā izvairīties no dabas radītājiem zaudējumiem, ir apdrošināt savu īpašumu. Pasaules Ekonomikas foruma ziņojumā 2016. gadā klimata pārmaiņas un ekstrēmi laikapstākļi minēti starp pieciem nozīmīgākajiem riskiem arī nākamajiem desmit gadiem. Pieaugošie riski nozīmē arī spiedienu uz īpašuma apdrošināšanas cenām, taču Latvijā konkurence šajā sektorā ir pietiekami liela, līdz ar to cenas tieši pretēji - samazinās,” uzsver “Seesam” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Renāte Vociša – Bērzkalne.
 
“Seesam Insuarance AS” Latvijas filiāle ir Somijā lielākās un atpazīstamākās nedzīvības apdrošināšanas kompānijas ‘’OP Insurance Company Ltd.’’ 100% meitas uzņēmums, kas darbojas Somijā lielākās finansu grupas "OP-Financial Group" sastāvā. Starptautiskā reitingu aģentūra "Standard & Poor`s" ir piešķīrusi "OP Insurance Company Ltd." drošības reitingu AA-, kas ir viens no augstākajiem starp Skandināvijā esošajām apdrošināšanas kompānijām.  
 
Informāciju sagatavoja:
Renāte Vociša – Bērzkalne
“Seesam Insuarance AS” sabiedrisko attiecību vadītāja
 

Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.