News

Seesam atgādina par skolēnu drošību ziemas brīvlaikā!

[20.12]

Gada pēdējās dienas, kad gan lieli, gan mazi gaida Ziemassvētku brīnumu un skaita laiku līdz jauna gada sākumam, skolas bērni bauda brīvlaiku. Daudzi skolēni kopā ar vecākiem dodas ceļojumā ārpus Latvijas, bet daudzi šīs dienas pavada mājās, atpūšoties, spēlējoties un satiekot draugus. Apdrošināšanas sabiedrības “Seesam” eksperti, tuvojoties skolēnu brīvlaikam, vecākiem iesaka pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus par brīvā laika pavadīšanu, lai brīvdienu un svētku laikā samazinātu iespējamo trauma un nelaimes gadījumu risku. 

Traumas bērniem - viens no biežākajiem riskiem. Ziemas prieku baudīšanai un svētku līksmībai nereti seko arī traumas, kas bieži saistītas arī ar brīvsoli no skolas sola un pārgalvīgu skolēnu rīcību. Apdrošināšanas sabiedrības “Seesam” dati par skolēnu ziemas brīvlaika periodu pēdējos četros gados liecina, ka vidēji dienā tiek pieteikti trīs nelaimes gadījumi, kuri ir notikuši ar bērniem. Visbiežāk negadījumi saistīti ar kaulu lūzumiem, sasitumiem un izmežģījumiem. Lai pasargātu savus skolēnus no nepatīkamiem brīžiem, “Seesam” eksperti vecākiem iesaka pārrunāt ar bērniem drošību gan uz ledus, gan kalniem, kā arī atgādināt par uzvedību uz ielas, kā arī dzelzceļa tuvumā.

Ugunsdrošība – noteikumi, kas jāievēro gan lieliem, gan maziem.  “Seesam” mājokļa apdrošināšanas eksperti norāda, ka ugunsnelaimes ir vispostošākās, līdz ar to par tām apdrošinātājs arī ir izmaksājis vislielākās atlīdzības Ziemassvētku periodā – vidēji 9000 euro par gadījumu. Tāpēc, iededzot elektriskās gaismiņas vai svecītes šajā gada tumšākajā periodā, nedrīkstam aizmirst par drošību. Vienmēr der atcerēties, ka degošām svecēm jābūt novietotam drošā attālumā no viegli uzliesmojošiem objektiem. Vecākiem ne tikai jāpārrunā, ka sveces netiek iedegtas viņu prombūtnē, bet nevajadzētu arī atstāt tās iedegtas mājoklī ar bērniem kaut uz īsu brīdi, paļaujoties, ka viņi pieskatīs. Jāatzīmē, ka ne reti pieaugušie “grēko” arī, atstājot iedegtas elektriskās lampiņas eglītē laikā, kad neviena nav mājās vai visi mājnieki dodas gulēt. Šāda rīcība diemžēl var nest līdzi neparedzamas sekas, it īpaši tad, ja lampiņas iedegtas eglītē, kura jau kādu laiku atrodas iekštelpās. Tāpat der skolniekiem atgādināt, ka pirotehnikas izstrādājumus iegādāties, glabāt un izmantot drīkst personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.

Drošība mājās – ārdurvis vienmēr aizslēgtas. Svētku brīvdienas un ilgstoša saimnieku prombūtne ir laiks, kad ne tikai Ziemassvētku vecītis cenšas iekļūst mājoklī nemanīts, bet to izmanto arī zagļi. “Seesam” apkopotie dati par pieteiktajām atlīdzībām liecina, ka ielaušanās dzīvokļos un privātmājās un to apzagšana svētku dienas notiek pat līdz četrām reizēm biežāk kā ikdienā. Vecākiem der lieku reizi atgādināt skolēnam par drošību mājoklī un nepieciešamību slēgt ārdurvis arī tad, kad atrodas mājoklī, kā arī neatstāt tās atvērtas kaut uz īsu brīdi, piemēram,  dodoties pēc vēstules uz pastkastīti vai vedot sunīti pastaigāt.  


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.