News

“Seesam” eksperte atklās starptautisko Baltijas Veselības apdrošināšanas konferenci

[21.11]

Š. g. 22. - 23. novembrī Rīgā norisināsies starptautiskā Baltijas Veselības apdrošināšanas konference, kuru atklās “Seesam” Veselības apdrošināšanas departamenta vadītāja Ramona Mežale ar ieskatu nozares attīstībā Latvijā un gaidāmajiem nākotnes izaicinājumiem.

“Latvijas veselības apdrošināšanas un medicīnas nozari raksturo pārmaiņas un reorganizācijas, bet nozares vēsture ir tikpat raiba kā mūsu valsts politiskie līkloči. Esmu pārliecināta, ka tikai izprotot nozares attīstības nianses mēs varam daudz precīzāk un skaidrāk apzināties un sagatavoties nākotnes izaicinājumiem. Tieši tāpēc uzskatu, ka šobrīd ir īstais laiks atskatīties pagātnē ar domu par nākotni un rast atbildes uz jautājumiem, kurp ved Latvijas veselības apdrošināšanas sistēma un kāda ir mūsu katra paša sociālā un personiskā atbildība tās veidošanā,” norāda Ramona Mežale, ieskicējot savu uzrunu konferences atklāšanā. 

Lai sniegtu plašāku un pilnvērtīgāku ieskatu veselības apdrošināšanas nozares attīstībā, starptautiskās konferences dalībniekiem būs iespēja iepazīties arī ar apdrošināšanas sabiedrības “Seesam” sagatavoto video materiālu “Medicīnas aprūpes un veselības apdrošināšanas attīstība Latvijā, sākot no 80. gadu beigām”. Filmā ieskatu nozares vēstures līkločos sniedz Olga Condorfa (veselības apdrošināsanas un uzņēmumu veselības veicināšanas projektu eksperte, MHRM, MHA), Zigurds Lasovskis (JSC “Veselības centru apvienība” valdes loceklis. Bijušais Veselības Obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) direktora vietnieks ārstniecības pakalpojumu jautājumos), Ingrīda Circene (“MFD Veselības grupa” galvenā ārste ginekoloģijā, bijusī Veselības ministre (2003-2004)), Aigars Freimanis (Seesam Insurance AS valdes locekis).

Baltijas Veselības apdrošināšanas konferencē tās dalībnieki dalīsies jaunākajās veselības apdrošināšanas nozares aktualitātēs, atklās problēmas un iespējas, iepazīsies ar reāliem jaunāko tehnoloģiju ieviešanas gadījumiem, kā arī diskutēs par to ietekmi uz nozares attīstību. “Seesam” Veselības apdrošināšanas departamenta vadītāja Ramona Mežale norāda, ka viens no nozīmīgākajiem nozares nākotnes izaicinājumiem saistīts ar darbinieku trūkumu: “Ir skaidrs, ka nākotnē pieaugs pieprasījums pēc veselības apdrošināšanas pakalpojumiem, taču attīstību kavēs darbinieku trūkums. Nozīmīgu pagriezienu tādejādi varētu radīt digitalizācija – atsevišķu procesu aizstāšana ar IT automatizācijas iespējām, tā nodrošinot, ka nozare neizjūt darbinieku trūkumu, kā arī sniedzot speciālistiem zināšanām atbilstošu atalgojumu.”

Plašāka informācija par starptautisko Baltijas Veselības apdrošināšanas konferenci https://euro-events.co/digital-baltic-healthcare-conference-2018/ .


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.