News

Seesam Insurance AS turpina izaugsmi un visstraujāk attīstās Latvijā

[25.04]

Apdrošināšanas sabiedrības Seesam Insurance AS bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2018. gadā pieauga par 7,5 miljoniem eiro, sasniedzot 72 miljonus eiro. Visstraujāko izaugsmi panāca Latvijas filiāle, bruto prēmijās parakstot par 16 % vairāk nekā iepriekšējā gadā un sasniedzot 18,8 miljonus eiro.

Seesam Insurance AS (Seesam) peļņa pirms nodokļiem 2018. gadā sasniedza 3,86 miljonus eiro. Salīdzinot ar gadu iepriekš, peļņa saruka par 10 %. To ietekmēja investīciju portfeļa zemais ienesīgums un izmaksāto atlīdzību pieaugums, pārsvarā īpašuma apdrošināšanas un vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas veidos. 2018. gadā Seesam tika pieteikti trīs ļoti lieli apdrošināšanas gadījumi ar zaudējumu apmēru virs viena miljona eiro. Lielākais no tiem bija ugunsgrēka izraisīts zaudējums 5,5 miljonu eiro apmērā.

Seesam uzņēmuma pašu kapitāls uz 31.12.2018. sasniedza 50,6 miljonus eiro, kas par 211 % pārsniedza nepieciešamo maksātspējas kapitālu (SCR) atbilstoši Eiropas Savienības ֧“Maksātspēja II” direktīvas prasībām, ierindojot Seesam starp maksātspējīgākajiem apdrošināšanas uzņēmumiem Baltijas valstu tirgū.

Apkopojot 2018. gada rezultātus, Seesam valdes loceklis un Latvijas filiāles vadītājs Aigars Freimanis uzsver: “2018. gads ir kārtējais apliecinājums uzņēmuma snieguma ilgtspējai un darbinieku augstajam profesionālismam, kas iegūts vairāk nekā 25 gadus garajā darbības pieredzē. Stabili finanšu rezultāti ilgtermiņā un kapitāla pietiekamība ir viena no Seesam lielākajām priekšrocībām un arī viens no priekšnosacījumiem, lai uzņēmums varētu veiksmīgi attīstīties un augt, investējot klientu servisa, produktu tehnoloģiju un darbinieku attīstībā. Jau 2018. gadā Seesam veica būtiskus ieguldījumus klientu atlīdzību procesa un servisa automatizācijai, padarot ērtāku apdrošināšanas atlīdzību pieteikšanu un ātrāku zaudējumu noregulēšanu. Seesam Latvijas filiālei tas deva iespēju palielināt apdrošināšanas atlīdzību izskatīšanas vidējo ātrumu par 11 %, pat neraugoties uz to, ka atlīdzību kopējais skaits 2018. gadā pieauga par 39 % salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. 2018. gadā Seesam Latvijas filiāle noregulēja vairāk nekā 60 tūkstošus atlīdzību pieteikumu jeb vidēji 240 atlīdzību pieteikumus katrā darba dienā. Pērn tika izstrādāts jauns klientu pašapkalpošanās portāls veselības apdrošināšanā, nodrošinot klientiem ne tikai daudz ērtāku un ātrāku apkalpošanas servisu, bet arī iespēju iegūt digitālu veselības apdrošināšanas karti, aizstājot plastikāta apdrošināšanas karti, lai tā nebūtu jānēsā līdzi.’’

2018. gada 3. septembrī par Seesam vienīgo īpašnieku kļuva Vienna Insurance Group (VIG), iegādājoties 100 % akciju no Somijas lielākā apdrošinātāja OP Vakuutus OY, kas, kā jau iepriekš tika ziņots, turpmāk nolēma koncentrēt savu darbību Somijas tirgū. Pēc Seesam uzņēmuma iegādes VIG kļuva par pārliecinošu līderi Baltijas nedzīvības apdrošināšanas tirgū. 

2019. gadā Seesam turpina attīstīt savu darbību Baltijas valstīs, apvienojot Vienna Insurance Group 200 gadus ilgo pieredzi un vairāk nekā 50 grupas uzņēmumu labāko praksi 25 valstīs. 

Par Seesam Insurance AS
Seesam ir viens no vecākajiem apdrošināšanas zīmoliem Baltijas valstīs un arī viens no vislabāk kapitalizētajiem apdrošināšanas uzņēmumiem Baltijas valstu tirgū. Latvijā Seesam strādā jau vairāk nekā 25 gadus un apkalpo vairāk nekā 60 tūkstošus klientu. Vienna Insurance Group ir vadošā apdrošināšanas grupa Centrāleiropā un Austrumeiropā. VIG apvieno vairāk nekā 50 uzņēmumus 25 valstīs. 
 


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.