“Seesam” - viena no visdrošākajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā

[25.01]

“Seesam Insurance AS” pašu kapitāls pret uzņemtajām saistībām ir viens no visaugstākajiem starp Baltijas valstīs strādājošajām apdrošināšanas sabiedrībām. Tas ierindo “Seesam” starp drošākajām apdrošināšanas sabiedrībām reģionā.
 
“Stresa testu rezultāti liecina, ka “Seesam” spēj vairāk kā dubultā apjomā izpildīt savas saistības un būt klientiem uzticams apdrošināšanas partneris ilgtermiņā,” komentējot stresa testu rezultātus, uzsver “Seesam Insurance AS” Latvijas filiāles vadītājs Aigars Freimanis. Viņš norāda, ka uz katru klienta iemaksātu eiro “Seesam” saistības garantē ne tikai pārapdrošināšana un klientu iemaksāto prēmiju rezerves, bet arī uzņēmuma kapitāls. “Seesam” pašu kapitāls ir 42,6 miljoni eiro, bet apgrozījums 2016. gadā bija 59,3 miljoni eiro. 
 
Aprēķini pierāda, ka nav tādu, scenāriju vai kritisko situāciju, kad “Seesam” maksātspēja nokristos zem Eiropas Savienības prasībām. Veicot pašu riska un maksātspējas stresa testus, tika konstatēts, ka “Seesam” pašu kapitāls nodrošina maksātspējas kapitāla izpildi dubultā apjomā (par 236%) un minimāli nepieciešamā kapitāla prasības izpildi pieckāršā apjomā (par 526%). “Seesam” stresa testi tika veikti 2016. gada nogalē.
 
Apdrošināšanas sabiedrībām, balstoties uz ES direktīvu par maksātspējas prasību izpildi (Solvency II), obligātie stresa testi ir jāveic reizi gadā. Stresa testu laikā tiek modelēti scenāriji, kuros izvērtē nelabvēlīgu situāciju – tirgus krīze, katastrofas, virkne lielu zaudējumu, kuru apmērs ir virs 5 miljoniem eiro  - ietekmi uz uzņēmuma pašu kapitālu un maksātspēju. Stresa testa rezultāti tiek iesniegti apdrošināšanas sabiedrību darbību uzraugošajai institūcijai – Finanšu un kapitāla tirgus komisijai. 
 

Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.