Skursteņu un dūmvadu tīrīšana – priekšnoteikums drošībai

[29.03]

Gadu no gada pieaug to nelaimes gadījumu skaits, kurus izraisa apkures ierīču neatbilstoša lietošana. Apdrošināšanas sabiedrības “Seesam” atgādina, ka skursteņu un dūmvadu regulāra tīrīšana ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem drošībai.

“Seesam” privātpersonu īpašuma apdrošināšanas eksperts Arnolds Linītis uzsver: “Laikus neiztīrīts dūmvads vai vieglprātīga attieksme pret apkures sistēmas lietošanu ēkās ar malkas apkuri, var izraisīt ugunsnelaimi, radot nopietnus zaudējumus namīpašniekam. “Seesam” izmaksātās atlīdzības šādos gadījumos ir bijušas amplitūdā no četriem tūkstošiem līdz pat 74 tūkstošiem eiro.”

Kā norāda ugunsdzēsēji, vislielākās ugunsnelaimes rodas, tad, ja skurstenī aizdegas neiztīrītie sodrēji. Taču “Seesam” eksperti ir pieredzējuši, ka nopietnu nelaimes gadījumu var izraisīt arī pārkarsusi dūmvadu caurule vai dzirkstele, kas no skursteņa ielido netīrītā lietusūdens caurulē, kurā, aizdegoties sausām lapām, tika izraisīts ēkas jumta ugunsgrēks. 

“Veicot lielo pavasara tīrīšanu, aicinām namīpašniekus pievērst pastiprinātu uzmanību ēkas un tās apkures sistēmas ekspluatācijai. Mūsu pieredze liecina - ja dūmvads netiek iztīrīts pavasarī, ikdienas steigā tas tiek piemirsts un par to atceras jau tad, kad ir par vēlu. Atliekot dūmvadu tīrīšanu līdz rudenim, tiek atliktas rūpes par Jūsu un ēkas drošību,” norāda apdrošināšanas sabiedrības “Seesam” eksperts Arnolds Linītis. 

Atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem, sodrējus no ilgdedzes cietā kurināmā apkures ierīces un iekārtas dūmvada tīra pirms apkures sezonas sākuma, kā arī vienu reizi apkures sezonā.

“Seesam Insuarance AS” Latvijas filiāle ir Somijā lielākās un atpazīstamākās nedzīvības apdrošināšanas kompānijas ‘’OP Insurance Company Ltd.’’ 100% meitas uzņēmums, kas darbojas Somijā lielākās finansu grupas "OP-Financial Group" sastāvā. Starptautiskā reitingu aģentūra "Standard & Poor`s" ir piešķīrusi "OP Insurance Company Ltd." drošības reitingu AA-, kas ir viens no augstākajiem starp Skandināvijā esošajām apdrošināšanas kompānijām.  

Skursteņu tīrīšana

Papildu informācija:
Renāte Vociša – Bērzkalne
“Seesam Insuarance AS” sabiedrisko attiecību vadītāja
T: +37126434337 E: renate.berzkalne@seesam.lv


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.