"Vienna Insurance Group" ir saņēmusi galīgo atļauju pārņemt visas "Seesam" akcijas Baltijas valstīs

[03.09]

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas atbildīgās iestādes ir devušas galīgo atļauju Austrijas grupai "Vienna Insurance Group" (VIG) iegādāties 100 % nedzīvības apdrošināšanas sabiedrības "Seesam Insurance AS" (“Seesam”) akciju no to pašreizējā īpašnieka – Somijas finanšu grupas “OP Financial Group”. Pirkums ietver arī "Seesam" filiāļu Latvijā un Lietuvā iegādi.

Pirkuma darījuma līgums tika parakstīts 2017. gada 18. decembrī. Darījums noslēgts 2018. gada 31. augustā. Līdz ar šī pirkuma darījuma noslēgšanu, ņemot vērā 2018. gada 1. ceturkšņa rezultātus, pēc uzņēmuma "Seesam" Igaunijā un tā filiāļu Latvijā un Lietuvā iegādes VIG kļūs par pārliecinošu apdrošināšanas tirgus līderi Baltijas valstīs ar kopējo tirgus daļu apmēram 23,7 %.

“Seesam” iegāde nav pirmais VIG pirkums šajā reģionā. Iepriekš – 2016. gadā – grupa iegādājās nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību "BTA Baltic Insurance Company" ("BTA"). VIG kontrolē arī apdrošināšanas kompāniju "Compensa Vienna Insurance Group" ("Compensa"). Pēc šī darījuma noslēgšanas VIG Baltijas valstīs pārstāvēs trīs apdrošināšanas sabiedrības: "BTA", "Compensa" un "Seesam". 2018. gada pirmajā pusgadā visu VIG grupas uzņēmumu (ieskaitot “Seesam”) bruto parakstīto prēmiju kopējais apjoms bija aptuveni 229 miljoni eiro.

"VIG īsteno daudzzīmolu un vietējās uzņēmējdarbības stratēģiju. Tādēļ “Seesam” turpinās vadīt Andri Puvi (Andri Püvi). Grupas panākumi ir balstīti uz katra atsevišķā zīmola stiprajām un lokālajām zināšanām, lai klientiem nodrošinātu tādus produktus un pakalpojumus, kas pielāgoti viņu vajadzībām," skaidro “Vienna Insurance Group” valdes loceklis Francs Fukss (Franz Fuchs), kurš ir atbildīgs par grupas darbu Baltijas valstīs.

1991. gadā dibinātā apdrošināšanas sabiedrība "Seesam" 2006. gadā tika iekļauta “OP Financial Group”, kļūstot par tās daļu. Baltijas valstīs "Seesam" ir 23 filiāles ar vairāk nekā 180 000 klientu. 85 % no “Seesam” klientiem ir privātpersonas.

“Augstāk minētais pirkuma darījums nekādā veidā neietekmēs “Seesam” klientu līdz šim noslēgtos apdrošināšanas līgumus vai apdrošināšanas noteikumus. Tuvākajos mēnešos tiks veikta “Seesam” logotipa dizaina maiņa. Laika gaitā uzņēmums sniegs visu nepieciešamo informāciju. "Seesam ir stabils un rentabli strādājošs apdrošināšanas uzņēmums. Mēs būsim tikai ieguvēji, turpinot sadarbību ar plašo apdrošināšanas brokeru tīklu un uzņēmuma darbiniekiem. VIG pārņems arī “Seesam” izcilo pieredzi tiešajā pārdošanā un klientu apkalpošanā, kas tiek nodrošināta tiešsaistē", uzsver Francs Fukss.

2017. gadā “Seesam” parakstīto bruto prēmiju kopējais apjoms bija aptuveni 65 miljoni eiro. “Seesam” daļa Baltijas valstu nedzīvības apdrošināšanas tirgū veido aptuveni 5,3 %. Kopumā Baltijas valstīs "Seesam" strādā 342 darbinieki (154 Igaunijā, 86 Latvijā, 102 Lietuvā).

"Vienna Insurance Group" (VIG) ir vadošā apdrošināšanas sabiedrība ne tikai Austrijā, bet arī Centrāleiropā un Austrumeiropā. Apdrošināšanas tirgū tā strādā jau gandrīz 200 gadus. VIG apvieno gandrīz pussimtu uzņēmumu 25 valstīs. Grupai ir senas tradīcijas, spēcīgi zīmoli un cieša sadarbība ar klientiem. VIG kopumā strādā vairāk nekā 25 000 darbinieku. "Vienna Insurance Group" ir saņēmusi Vīnes fondu biržas vadošā indeksa ATX visaugstāko novērtējumu (A+), kas nozīmē stabilu izaugsmi. Uzņēmuma akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.