Vēsture


Seesam Insurance AS Latvijas filiāle ar apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanu nodarbojas jau kopš 1993. gada.

2018

Pastāvēs, kas mainīsies! Līdz ar 2018.gada 31.augustu noslēdzies darījums par Somijas OP Finanšu grupai piederošo nedzīvības apdrošināšanas sabiedrības “Seesam Insurance AS” 100% akciju pārdošanu  “Vienna Insurance Group”. Ņemot vērā 2018. gada 1. ceturkšņa rezultātus, pēc uzņēmuma "Seesam" Igaunijā un tā filiāļu Latvijā un Lietuvā iegādes, VIG kļūst par pārliecinošu apdrošināšanas tirgus līderi Baltijas valstīs ar kopējo tirgus daļu apmēram 23,7 %. 

2016

Seesam pašu kapitāls pret uzņemtajām saistībām ir viens no visaugstākajiem starp Baltijas valstīs strādājošajām apdrošināšanas sabiedrībām, ierindojot Seesam starp drošākajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijas reģionā.
Turpinot tradīciju atbalstīt dažādus tautas sporta veidus, kuros var iesaistīties ģimenes ar bērniem, Seesam kļūst par pasaulē plašākā orientēšanās pasākuma “Magnēts” patronu.

2015

Seesam sāk piedāvāt Latvijas tirgū unikālu un transportlīdzekļu īpašniekiem izdevīgu apdrošināšanas polisi – Zelta OCTA, kas ātri iegūst lielu popularitāti.
Kampaņā “Uzslavē labu servisu!” Seesam atkārtoti iegūst atzinību kā klientu rekomendētākais uzņēmums.

2014

Kampaņā “Uzslavē labu servisu!” Seesam tiek atzīts par visvairāk ieteikto uzņēmumu Latvijā “Rekomendācijas indeksa” vērtējumā.
Latvijas apdrošināšanas brokeru reitingā Seesam kvalificējas kā visaugstāk novērtētā nedzīvības apdrošināšanas kompānija.
Seesam kļūst par “European Business Award” 2014.–2015. sezonas Latvijas nacionālo uzvarētāju nominācijā “Uz klientu orientēts serviss” (“The Award for Customer Focus”).

2013

Seesam ir pirmā apdrošināšanas kompānija Latvijā, kura bērnus apdrošina no dzimšanas brīža. Būtiski uzlabojot bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanas piedāvājumu, jūtami pieaug Seesam klientu – bērnu vecāku – interese par šo apdrošināšanas veidu. Ja 2010. gadā Seesam apdrošināja gandrīz 5 700 bērnu, tad 2013. gada sākumā – jau gandrīz 11 000.
Kampaņā “Uzslavē labu servisu!” Seesam kļūst par uzslavētāko uzņēmumu kategorijā “Bizness patērētājam”.
Turpinoties kompānijas izaugsmei, gada nogalē Seesam Insurance AS Latvijas filiāle pārceļas uz jaunām darba telpām Rīgas centrā, Muitas ielā 1, izveidojot kopēju biroju ar Pohjola Bank Plc filiāli Latvijā un līzinga kompāniju Pohjola Finance.

2012

2012. gadu Seesam Insurance AS Latvijas filiāle noslēdz ar vairāk nekā 1,137 miljonu eiro lielu peļņu.
Seesam iesaistās ikgadējā akcijā “Pārsteidz ziemu!”, piedāvājot autobraucējiem bez maksas pārbaudīt savu automašīnu gatavību ziemai. Šo iespēju izmanto vairāk nekā 600 autovadītāju Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās.

2011

“Seesam” pirmo reizi Latvijas apdrošināšanas tirgū sāk piedāvāt lauksaimniekiem paredzētu kompleksu apdrošināšanas pakalpojumu, kas īpaši orientēts uz lielākām saimniecībām. Šo apdrošināšanas produktu “Seesam” speciālisti izstrādājuši, ilgākā laika posmā apkopojot pašmāju lauksaimnieku viedokļus un vēlmes, kā arī ņemot vērā ārvalstu pieredzi.

2011. gada 20. jūnijā par AAS “Seesam Latvia” vienīgo akcionāru kļūst Igaunijas uzņēmums “Seesam Insurance AS”, kas ir Somijā lielākās un atpazīstamākās finanšu grupas “OP-Pohjola” nedzīvības apdrošināšanas kompānijas “Pohjola Insurance Company Ltd.” 100 % meitasuzņēmums. Pēc reorganizācijas, kuras gaitā tiek apvienoti visi Baltijas valstīs strādājošie “Seesam” uzņēmumi, “Seesam Latvia” kļūst par “Seesam Insurance AS” Latvijas filiāli, kas pārņem visas “Seesam Latvija” saistības.

Starptautiskā drošības reitingu aģentūra “Standard & Poor's” paaugstina “Seesam Insurance AS” mātesuzņēmuma “Pohjola Insurance Ltd” drošības reitingu no A+ uz AA-, kas ir viens no augstākajiem reitingiem Skandināvijā un augstākais starp Baltijas valstīs strādājošajām nedzīvības apdrošināšanas kompānijām.

2010

Par AAS ‘’Seesam Latvia’’ un ‘’Seesam’’ nedzīvības risku apdrošināšanas kompāniju Igaunijā un Lietuvā vienīgo akcionāru un īpašnieku ir kļūst Somijā lielākajai finansu grupai ''OP-Pohjola Group'' piederošā nedzīvības risku apdrošināšanas kompānija ‘’Pohjola Non-Life Insurance Company Ltd’’. Kā apliecinājumu par uzņēmuma akcionāru ilgtermiņa mērķiem Baltijā un piederību lielākajai finansu un apdrošināšanas grupai Somijā, garantējot grupas mātes uzņēmumu finansiālo stabilitāti un drošību Seesam uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Lietuvā ievieš grupas uzņēmumu zīmolu.

2009

Tiek ieviesta ceļojumu apdrošināšanas, OCTA, KASKO un privātpersonu īpašuma kompleksās apdrošināšanas e-polises un 24/7 e-pārdošanas sistēma. Seesam pirmais tirgū ievieš ‘’Partneru programmu’’, kas paredz iespēju sadarbības partneriem nopelnīt, mājas lapā piesaistot apmeklētājus Seesam e-pārdošanai, izmantojot tam speciāli izveidotu sasaisti uz Seesam e-pārdošanas sistēmu. Paplašinot pieejamību un klientu apkalpošanas servisu, tiek atvērts reģionālais klientu apkalpošanas centrs Valmierā. Seesam uzsāk tirgus un klientu vajadzību aptaujas un pētījumus, balstoties uz tiem tiek radīti jauni produkti - Starta Kasko, Ekonomiskais Kasko, Super Kasko, Istabas polise u.c. Klientu servisa nodrošināšanai tiek ieviests auto palīdzības dienesta diennakts serviss. Tiek ieviesta uz riska faktoriem balstīta produktu tarifikācija. Līdz šim apdrošināšanas tirgū vēl nebijusi reklāmas kampaņa ‘’Nakts polise’’ panāk rekordlielu uzņēmuma mājas lapas un e-pārdošanas sistēmas apmeklējumu.  Tiek ieviestas veselības apdrošināšanas elektroniskās viedkartes. Tiek uzsākta jaunas kompleksas apdrošināšanas līgumu, atlīdzību un klientu attiecību pārvaldes un biznesa procesu vadības IT sistēmas izstrāde.

2008

AAS Seesam Latvia turpina augt. Uzņēmuma bruto parakstītās prēmijas pieaug par 23%, kas ir gandrīz divas reizes straujāk nekā vidēji nedzīvības apdrošināšanas tirgus nozarē, sasniedzot 14,53 miljonus latu, bet klientiem izmaksātās bruto apdrošināšanas atlīdzības pieaug pat par 74%. Klientu apkalpošanas servisa ērtībām tiek ieviests diennakts palīdzības un uzziņu tālrunis. Vairāk kā 450 sadarbības līgumorganizācijas nodrošina AAS Seesam Latvia veselības apdrošināšanas klientiem pilnvērtīgu un kvalificētu medicīniskās aprūpes un rehabilitācijas servisu visā Latvijas teritorijā.

2007

AAS Seesam Latvia turpina būt par vienu no visstraujāk augošajiem uzņēmumiem savā nozarē - uzņēmuma bruto parakstītās prēmijas pieaug par 61% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, sasniedzot 11,84 miljonus latu, bet uzņēmuma peļņa pirmo reizi uzņēmuma vēsturē pārsniedz 1 miljona latu robežu - 1.30 miljonus latu. Peļņa netiek sadalīta dividendēs un pilnībā tiek atstāta uzņēmumam turpmākas izaugsmes un attīstības nodrošināšanai. AAS Seesam Latvia turpina attīstīt reģionālo pārstāvniecību un sadarbības partneru tīklu, nostiprinot pozīcijas Liepājas, Ventspils un Daugavpils reģionos.Klientu apkalpošanas servisa nodrošināšanai tiek atvērts jauns klientu apkalpošanas punkts Teikā, Ropažu ielā 93.

2006

2006. gadā Seesam sāka piedāvāt divus jaunus pakalpojumus – OCTA jeb sauszemes transportlīdzekļu civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu un darbinieku veselības apdrošināšanu juridiskām personām. Tika uzsākta aktīva pārdošana reģionos un atvērtas pirmās filiāles – Liepājā, Daugavpilī un Ventspilī.

2005

Kompānijai augot par šauru kļuva biroja telpas Vecrīgā, Torņa ielā 4 – 1B un birojs tika  pārcelts uz plašākām telpām Vienības gatvē 87H. Bijušajās biroja telpās tika izveidots klientu apkalpošanas centrs “Vecrīga”. Tika ieviesta apdrošināšanas IT sistēma – SAIKAS. 2005. gada oktobrī Somijas banka "OKO Osuuspankkien Keskuspankki Oyj" (OKO Bank) iegādājās Seesam Latvia akcionāra, Somijas apdrošināšanas kompānijas Pohjola group plc, akciju daļas, līdz ar ko Pohjola kļuva par OKO Bankas filiāli. 

2004

2004. gadā tika noslēgts līgums starp akcionāriem par AIG daļu atpirkšanu, un no 2004. gada 5. marta AAS Seesam Latvia vienīgais akcionārs ir Pohjola Group plc. Līdz ar akcionāru maiņu tika pieņemts lēmums uzsākt kompānijas pārstrukturizāciju no nišas kompānijas uz universāla tipa kompāniju, kas piedāvā plašu pakalpojumu klāstu gan juridiskām, gan fiziskām personām.

2000

AAS Seesam Latvia atver savu pirmo reģionālo pārstāvniecību Liepājā, Kūrmājas prospektā 8.
Uzņēmuma peļņa pēc nodokļu nomaksas pieaug līdz 686 tūkstošiem latu.

1999

Lai nodrošinātu pilnu apdrošināšanas pakalpojumu servisu tiek dibināts AAS ‘Seesam Latvia māsas uzņēmums – dzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrība Seesam Life Latvia, kas uzsāk dzīvības apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanu. AAS Seesam Latvia kļūst par vienu no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Latvijā juridisko personu īpašuma apdrošināšanā. Uzņēmuma bruto parakstītās prēmijas pieaug par 47%, sasniedzot 2.84 miljonus latu, bet peļņa pēc nodokļiem sasniedz 458 tūkstošus latu. AAS Seesam Latvia tiek nodarbināts 21 darbinieks.

1998

Uzņēmuma nosaukums tiek mainīts no Famlat uz Seesam, tādējādi ieviešot vienotu nosaukumu un zīmolu AIG un Pohjola kopuzņēmumiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Ar Seesam nosaukumu un zīmolu jau kopš 1991.gada maija darbojas AIG un Pohjola kopuzņēmums Igaunijā. Seesam nosaukums ir cēlies no vārdu saīsinājuma igauņu valodā – Soumi-Eesti-American. AAS Seesam Latvia uzsāk sadarbību ar AS ‘’Aizkraukles Banka’’ un AS ‘’Hansabanka’’ fizisko personu apdrošināšanas jomā. Uzņēmuma bruto parakstītās prēmijas pieaug par 62% sasniedzot 1.93 miljonus latu, bet peļņa pēc nodokļiem sasniedz 190 tūkstošus latu. Igaunijā tiek rīkotas pirmās vasaras sporta spēles, kurās piedalās Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Seesam uzņēmumu darbinieki.

1997

Uzņēmums pārceļas uz jaunām biroja telpām Vecrīgā, Jēkaba Kazarmās, Torņa ielā 4. Uzņēmuma bruto parakstīto prēmiju apjoms pārsniedz 1 miljonu latu un gads tiek noslēgts ar pirmo peļņu 11 tūkstoši latu. Uzņēmumā tiek nodarbināti 13 darbinieki. 1997. gada 1. septembrī Latvijā tiek ieviesta OCTA apdrošināšanas sistēma, taču pamatojoties uz uzņēmuma stratēģiju un akcionāru lēmumu, uzņēmums neiesaistās OCTA apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanā.

1993

19. jūlijā viens no lielākajiem apdrošinātājiem pasaulē American International Group Inc. (AIG) un vadošā apdrošinātāju grupa Somijā Pohjola Group plc. dibina kopuzņēmumu – apdrošināšanas akciju sabiedrību ‘’FAMLAT’’, kas nozīmē Fin-American-Latvian. Uzņēmumā strādā 3 darbinieki.


Visas tiesības aizsargātas. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus.
Lūdzam Jūs uzmanīgi iepazīties ar pakalpojumu noteikumiem pirms attiecīgā pakalpojuma izvēles un līguma noslēgšanas.